• Bańki chińskie oraz tradycyjne bańki szklane z dobrej jakości materiału to gwarancja dobrej terapii

Bańki chińskie silikonowe i plastikowe

Medycyna chińska jest źródłem wiedzy o zdrowiu – pozwala nam na wspomaganie zwykłych metod leczenia bądź wykorzystanie alternatywnych sposobów. Jednym z częściej użytkowanych akcesoriów, znanych z wysokiej skuteczności działania, są bańki chińskie. Wybór baniek chińskich to inwestycja, która zwróci się już po pierwszym użyciu. Dlatego znajdziesz je również w naszym asortymencie.

Właściwości baniek chińskich z silikonu

Silikon wykorzystany do produkcji tych baniek to wysokiej jakości materiał, bezpieczny dla zdrowia Twojej skóry. Jest także lepszą alternatywą dla tańszych baniek gumowych, które częściej pękają, uczulają i mogą być nieprzyjemne w dotyku. Silikonowe bańki chińskie z dobrej jakości materiału to gwarancja odpowiedniego poziomu miękkości i trwałości – bańki zachowują swoje właściwości przez wiele lat. Dodatkowo są bezzapachowe, polecamy je więc osobom, które są szczególnie wrażliwe na mocne zapachy.

Bańki chińskie silikonowe świetnie sprawdzają się do masażu. Jeżeli borykasz się z niewydolnością układu limfatycznego i chcesz poradzić sobie z gromadzeniem wody w organizmie, wybierz masaż bańkami chińskimi. Posuwiste ruchy na nogach i rękach wykonywane w kierunku węzłów chłonnych pomogą odciążyć Twoje ciało z nadmiaru wody. Dodatkową korzyścią z masażu bańkami chińskimi jest zwalczanie cellulitu, dlatego wiele osób decyduje się na masaże z bańkami w sezonie wiosennym i letnim.    

Bańki chińskie plastikowe - poznaj zalety! 

W naszym asortymencie znajdziesz nie tylko bańki silikonowe, ale także plastikowe. Jest to zestaw specjalnych baniek próżniowych, inaczej nazywanych bezogniowymi. Nazwa ta powstała, aby odróżnić nowoczesne bańki od tradycyjnych, w których stwarzano próżnię za pomocą ognia. 

Jak działają bańki próżniowe? Przykładamy je do skóry tak samo, jak rodzaj silikonowy. Bańka ma podobny kształt, lecz jest zakończona niewielkim wentylem, przez który wysysa się powietrze – wentyl jest uzupełniony gumową pompką. 

Bańki układamy na wcześniej natłuszczonych plecach przykładając je do skóry, należy też pamiętać o omijaniu okolicy kręgosłupa. Bańki pozostawiamy na kilkanaście minut, powinny one wpływać rozgrzewająco na nasze ciało. Pobudzają także nerwy, dzięki czemu wspomagają układ odpornościowy organizmu.

Bańki są zalecane w leczeniu takich przypadłości jak zapalenie oskrzeli, bóle mięśni, stres, bóle miesiączkowe, lecz także bóle stawów czy zbyt niskie ciśnienie. Skorzystaj z naszej oferty i wybierz silikonowe lub plastikowe bańki chińskie!