• Dezynfekcja i higiena

Środki do dezynfekcji w gabinecie lekarskim

Aby pacjenci gabinetu lekarskiego nie byli narażeni na dodatkowe niebezpieczeństwa w postaci chorób i zakażeń, należy zadbać o higienę samego gabinetu lekarskiego. Dotyczy to zarówno rąk i osoby przeprowadzającej zabieg lub badania, ale też narzędzi i wyposażenia gabinetu. W wielu przypadkach nie wystarczy tutaj zwyczajne mydło – konieczne jest użycie specjalnych środków dedykowanych dla gabinetów lekarskich oraz kosmetycznych. Poszukujecie środków dezynfekujących do akupunktury, narzędzi lekarskich oraz innych produktów do higieny w gabinecie? Dobrze trafiliście – sprawdźcie naszą ofertę!

Higiena w gabinecie

Pierwszą z ważnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę, aby leczenie nie było dla pacjenta w rzeczywistości zagrożeniem, jest higiena samych osób pracujących w gabinecie. To one mają przecież kontakt z pacjentem lub klientem i to one w pierwszej kolejności mogą spowodować zagrożenie w postaci kontaktu obsługiwanej osoby z groźnymi bakteriami. Pod tym względem w każdym gabinecie niezbędny jest dostęp do ciepłej wody oraz takie akcesoria do higieny w gabinecie lekarskim, jak mydło antyseptyczne, które powinno stosować się przed każdym zabiegiem medycznym.

Drugą istotną sprawą, której nie można pominąć, jest to, aby zabiegi przeprowadzane były w higienicznych warunkach. Miejsce przeprowadzania zabiegu powinno być odpowiednio przygotowane, materiały zakaźne wrzucone do przeznaczonego na nie pojemnika, a narzędzia we właściwy sposób zdezynfekowane. W tym momencie przydają się takie produkty, jak np. środki dezynfekujące do akupunktury i innych sprzętów medycznych, pojemniki na odpady medyczne i lateksowe rękawiczki.

Na koniec nie powinno zapominać się o powierzchniach w gabinecie, jak biurka, pulpity, fotele, klamki, czy toalety. One również wymagają dezynfekcji, gdyż są siedliskami wielu groźnych dla zdrowia pacjenta bakterii. Na takie powierzchnie również warto zastosować dostępne u nas środki dezynfekujące do akupunktury i innych rodzajów powierzchni w gabinetach medycznych i kosmetycznych.

Higiena i bezpieczeństwo – tylko z naszym sklepem internetowym

Akcesoria do higieny w gabinecie lekarskim z naszego sklepu internetowego gwarantują Ci pewność oraz bezpieczeństwo. Zaopatruj się w tego rodzaju wyposażenie u nas, a Twoi pacjenci lub klienci Twojego gabinetu kosmetycznego będą obsługiwani zawsze w sterylnych, bezpiecznych warunkach. Posiadamy zróżnicowany asortyment produktów od renomowanych producentów, dzięki czemu zawsze odnajdziesz u nas to, czego potrzebujesz.