• Meacfo igły do akupunktury to japońskie technologie i najlepszy stosunek jakości do ceny

Igły Meacfo są produkowane na bardzo wymagający rynek japoński od ponad 20 lat

Cechą wyróżniającą igły Meacfo, to stal z której są one zrobione. Cały materiał do produkcji jest sprowadzany z Japonii i jest to ta sama stal co igieł Seirin. Jest to najlepsza stal na igły do akupunktury. Igły Meacfo od zawsze były kierowane na rynek japoński i dlatego też igły są bardziej "japońskie niż chińskie" co oznacza, że są bardziej miękkie i mają delikatniejsze- standardowe ostrze igły, ("mniej ostre" niż typowe przedłużone chińskie). Japończycy uważają, że igły do akupunktury z twardszej stali są trudne do aplikacji, oraz że istnieje większe ryzyko złamania igły podczas wkłuwania. Ankiety przeprowadzone z lekarzami i pacjentami jasno określiły, że niektórzy pacjenci lubią ostrzejsze ostrze typowo chińskie, a niektórzy wręcz odrzucają bardzo ostre i twarde igły, ponieważ powodują one u nich większy dyskomfort. 
Oczywiście wszystko zależy od preferencji i sposobu użytkowania. 
W Meacfo uznano jednak, że należy dać możliwość wyboru zarówno lekarzowi jak i pacjentowi. Dlatego też igły Meacfo różnią się od typowo twardszych, chińskich igieł np. Shen Long. 
Igły Meacfo wymagają bardziej wprawnego i pewniejszego wkłuwania, są jednak silikonowane i w większości typów posiadają prowadnice, co znacząco ułatwia ich aplikację.

Główne zalety wyróżniające markę Meacfo Superior to:
  • Laserowe ostrzenie i maszynowe polerowanie.
  • Importowana z Japonii stal ta sama co igieł Seirin.
  • Japońska technologia produkcji.
  • Wszelkie niezbędne certyfikaty z długim terminem ważności.
  • Bezkompromisowa jakość po przystępnej cenie.
  • Igły produkowane w Chinach pod nadzorem specjalistów z Japonii, sterylizowane i silikonowane.

Igły do akupunktury różne rodzaje

Nie można by było mówić o zabiegach akupunktury bez jej nieodłącznego elementu, czyli igieł. Przede wszystkim należy wybrać igły profesjonalne, stworzone do celów akupunktury, użycie wszelkich innych byłoby niebezpieczne dla uczestnika zabiegu. Wybór igieł do akupunktury nie jest sprawą tak łatwą, jak mogłoby się to na pierwszy rzut oka wydawać. Występuje kilka rodzajów igieł o różnej budowie, co ma wpływać nie tylko na sam komfort i przebieg zabiegu, ale też na jego rezultat. Uważa się bowiem, że podczas akupunktury przez igłę przebiega energia Qi z organizmu. To, w jaki sposób przebiegać będzie owa energia, zależy w dużej mierze od tego, jaką igłę zastosujemy. Igły do akupunktury posiadają uchwyt, umożliwiający wygodną i precyzyjną pracę terapeucie. To, z czego wykonany jest uchwyt, wpływa na przepływającą energię. Stosowane są uchwyty metalowe, srebrne, plastikowe, a czasami nawet złote. Uchwyt może być ponadto zakończony pętelką. Przyjęło się przekonanie, że uchwyty bez pętelki rozpraszają energię Qi, pętelka zaś zawraca energię i kieruje ją do organizmu. Nie istnieje oczywiście jedno, uniwersalne rozwiązanie, które moglibyśmy polecić – to, na co się zdecydujecie, zależy m.in. od zasad, które sami wyznajecie. Z innych istotnych elementów budowy igły należy wyliczyć prowadnice. Gdy je posiadacie, łatwiej będzie poradzić sobie podczas pracy z długimi igłami. Odpowiednie pakowanie igieł do akupunktury pozwala je umieścić w opakowaniu jako sterylny, bezpieczny dla zdrowia produkt. Igły pakowane po kilka sztuk będą bardziej przydatne np. w gabinetach, gdzie zużywa się ich większą liczbę i utrata sterylności po otwarciu opakowania nie będzie zagrożeniem, ponieważ igły szybko są wykorzystywane. 

Igły chińskie, japońskie i koreańskie mix typów

Ze względu na m.in. wymienione powyżej cechy budowy igły do akupunktury można podzielić na trzy podstawowe rodzaje: japońskie, chińskie i koreańskie. Igły chińskie posiadają pętelkę oraz rękojeść owiniętą drutem – wykonane z tego samego materiału. Igły koreańskie nie różnią się pod względem uchwytu od chińskich, lecz nie posiadają pętelki. Igły japońskie natomiast różnią się uchwytem – wykonany on jest ze spłaszczonej i zaciśniętej na igle rurki.

Meacfo Superior Acupuncture Needles

Czołowym producentem igieł do akupunktury, którego możemy polecić, jest MEACFO Superior. Są to igły wykonane w różnych stylach, dzięki czemu znajdziecie u nas wyposażenie niezbędne do zabiegu niezależnie od tego, jaki rodzaj akupunktury preferujecie i jaką filozofię pod tym względem wyznajecie. Są to igły wysokiej jakości, sterylizowane, bezpieczne dla użytkownika. Potwierdzeniem jakości MEACFO Superior jest fakt, że produkty te trafiają na wymagający rynek japoński i sprawdzają się tam już od ponad 20 lat. Jesteśmy w związku z tym pewni, że igły do akupunktury MEACFO Superior spełnią również Wasze oczekiwania.

Lesens Medical to prawnie chroniony wyłączny dystrybutor na Polskę marki Meacfo.