• Igły do akupunktury MEACFO Superior

Rodzaje igieł do akupunktury

Nie można by było mówić o zabiegach akupunktury bez jej nieodłącznego elementu, czyli igieł. Przede wszystkim należy wybrać igły profesjonalne, stworzone do celów akupunktury, użycie wszelkich innych byłoby niebezpieczne dla uczestnika zabiegu. Wybór igieł do akupunktury nie jest sprawą tak łatwą, jak mogłoby się to na pierwszy rzut oka wydawać. Występuje kilka rodzajów igieł o różnej budowie, co ma wpływać nie tylko na sam komfort i przebieg zabiegu, ale też na jego rezultat. Uważa się bowiem, że podczas akupunktury przez igłę przebiega energia Qi z organizmu. To, w jaki sposób przebiegać będzie owa energia, zależy w dużej mierze od tego, jaką igłę zastosujemy. Igły do akupunktury posiadają uchwyt, umożliwiający wygodną i precyzyjną pracę terapeucie. To, z czego wykonany jest uchwyt, wpływa na przepływającą energię. Stosowane są uchwyty metalowe, srebrne, plastikowe, a czasami nawet złote. Uchwyt może być ponadto zakończony pętelką. Przyjęło się przekonanie, że uchwyty bez pętelki rozpraszają energię Qi, pętelka zaś zawraca energię i kieruje ją do organizmu. Nie istnieje oczywiście jedno, uniwersalne rozwiązanie, które moglibyśmy polecić – to, na co się zdecydujecie, zależy m.in. od zasad, które sami wyznajecie. Z innych istotnych elementów budowy igły należy wyliczyć prowadnice. Gdy je posiadacie, łatwiej będzie poradzić sobie podczas amatorskich sesji oraz pracy z długimi igłami. Odpowiednie pakowanie igieł do akupunktury pozwala je umieścić w opakowaniu jako sterylny, bezpieczny dla zdrowia produkt. Igły pakowane po kilka sztuk będą bardziej przydatne np. w profesjonalnych gabinetach, gdzie zużywa się ich większą liczbę i utrata sterylności po otwarciu opakowania nie będzie zagrożeniem, ponieważ igły szybko są wykorzystywane. 

Igły chińskie, japońskie i koreańskie

Ze względu na m.in. wymienione powyżej cechy budowy igły do akupunktury można podzielić na trzy podstawowe rodzaje: japońskie, chińskie i koreańskie. Igły chińskie posiadają pętelkę oraz rękojeść owiniętą drutem – wykonane z tego samego materiału. Igły koreańskie nie różnią się pod względem uchwytu od chińskich, lecz nie posiadają pętelki. Igły japońskie natomiast różnią się uchwytem – wykonany on jest ze spłaszczonej i zaciśniętej na igle rurki.

MEACFO Superior

Czołowym producentem igieł do akupunktury, którego możemy polecić, jest MEACFO Superior. Jesteśmy jedynym oficjalnym i prawnie chronionym dystrybutorem produktów firmy na terenie naszego kraju. Są to igły wykonane w różnych stylach, dzięki czemu znajdziecie u nas wyposażenie niezbędne do zabiegu niezależnie od tego, jaki rodzaj akupunktury preferujecie i jaką filozofię pod tym względem wyznajecie. Są to igły wysokiej jakości, sterylizowane, bezpieczne dla użytkownika. Potwierdzeniem jakości MEACFO Superior jest fakt, że produkty te trafiają na wymagający rynek japoński i sprawdzają się tam już od ponad 20 lat. Jesteśmy w związku z tym pewni, że igły do akupunktury MEACFO Superior spełnią również Wasze oczekiwania.

Lesens Medical to prawnie chroniony wyłączny dystrybutor na Polskę marki Meacfo.