• Moxa

Plastry Moxa

Dzięki bogatej ofercie dostawców i producentów z całego świata możemy zaproponować różnorakie produkty, nawet z odległych zakątków świata. W naszym asortymencie znajdziesz wybór Moxy dymnej i bezdymnej w cygarach, a także Moxę dymną i bezdymną z plastrem. W medycynie chińskiej ten alternatywny dla zachodniego sposób poprawiania stanu zdrowia jest niezwykle popularny. Dlatego produktów Moxa nie mogło zabraknąć w naszym asortymencie.

Czym jest moksowanie?

To właśnie do terapii moksowania wykorzystuje się tego typu artykuły. Leczenie Moxą stosuje się na terenie Chin od wielu wieków, a obok akupunktury jest najpopularniejszym elementem chińskiej medycyny alternatywnej. Najczęściej stosuje się ją w połączeniu z akupunkturą bądź jako jej uzupełnienie. 

Moksowanie może być wykonywane na trzy sposoby. Jakie są rodzaje moksowania?

  • Moksowanie na skórze po nakłuwaniu – kawałki moksy uformowane w miniaturowy walec lub stożek są przytwierdzone do specjalnej podstawki z plastrem. Plastry Moxa pozwalają na poprawną aplikację na skórze. Nie bój się oparzeń – w tej metodzie stożki zdejmuje się zaraz przy dopaleniu moksy do podstawki. Niektórzy specjaliści stawiają moksę na końcu igły do akupunktury, dzięki czemu igła rozgrzewa się. 
  • Moksowanie na skórze bez akupunktury – często stosuje się czosnek lub imbir przykładane do skóry, a następnie aplikuje moksę na wybrany środek. W ten sposób pacjent korzysta z leczniczych właściwości moksy i wybranego produktu.
  • Moksowanie poprzez cygara – cygara z piołunem chińskim są wykorzystywane także do rozgrzewania. Terapeuta zbliży końcówkę rozżarzonego cygara do skóry i oddali ją, powtarzając ruch kilka razy, lub będzie trzymać końcówkę przy skórze i wykonywać ruchy góra-dół. 

Bogata oferta produktów do moksowania

W naszym asortymencie dostępne są wszystkie produkty niezbędne do moksowania w którejkolwiek z metod. Oferujemy stożki – na końcu ich podstawek znajdują się plastry Moxa, które ułatwią przytwierdzanie moksy do skóry. 

Proponujemy także cygara z czystego piołunu chińskiego bądź piołunu z dodatkiem ziół. Dzięki temu możesz wybrać cygaro o dowolnej intensywności zapachu i dobrać je zależnie od Twoich indywidualnych preferencji. 

Wszystkie rodzaje moksy są dostępne w wersji dymnej i bezdymnej. Wersja bezdymna jest dedykowana osobom, które unikają drażniących zapachów lub chcą wykonywać zabieg w pomieszczeniu o słabej wentylacji.

W naszym asortymencie nie brakuje także specjalnej podstawki do moksy. Skorzystaj z oferty i zadbaj o swoje zdrowie!