• Plastry do tapingu

Plastry Kinesio tape

Taping, zwany także plastrowaniem, to metoda fizjoterapeutyczna o wysokim poziomie skuteczności. Nasze mięśnie mogą być obciążone, szczególnie, jeżeli intensywnie uprawiamy aktywność fizyczną. Plastry pozwalają odciążyć mięśnie, mają też właściwości stabilizujące stawy. Dlatego taping jest stosowany w fizjoterapii urazów, fizjoterapii przeciwbólowej, a także w leczeniu pediatrycznym, ortopedycznym i innych. W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej jakości plastry Kinesio tape. 

Taping z wytrzymałą, elastyczną taśmą

Dobra taśma do tapingu powinna być wytrzymała, a jednocześnie na tyle elastyczna, aby rozciągać się bez ryzyka zerwania. Dzięki temu obejmiemy większy fragment kończyny. Zalecamy przyklejanie plastrów wzdłuż, czyli tak, jak naturalnie rozciągają się mięśnie naszego organizmu. Możesz mieć pewność, że plaster dobrze dopasuje się do skóry, ponieważ taśmy Kinesio mają grubość i ciężar zbliżony do tkanki skóry. 

Dobrze wykonany taping redukuje ból po kontuzji – nie promieniuje on na całą kończynę czy obszar ciała, a jest zniwelowany wyłącznie do faktycznego punktu kontuzjowanego. 

Taping jest doskonałym sposobem na zapobieganie nie tylko bólowi, ale także obrzękom. Z tego samego powodu lekarze zalecają plastrowanie medyczne osobom bo zabiegach i operacjach, często staje się ono elementem rehabilitacji. 

Plastry pozwalają oddychać skórze, dzięki czemu ich noszenie nie powinno sprawiać dyskomfortu. 

Taśmy do tapingu sportowego

Oferujemy wybór taśm Kinesio do plastrowania. Zostały wyprodukowane z wysokiej jakości materiału i jak wszystkie wysokiej jakości taśmy wytrzymują na skórze nawet kilkanaście dni, dzięki czemu jest to inwestycja korzystna nie tylko dla Twojego zdrowia, ale także dla portfela. Możesz bez obawy brać prysznic lub kąpiel z taśmami na skórze, ponieważ są one wodoodporne. Plastry nie zostały nasycone żadnymi substancjami, które wnikałyby do organizmu poprzez skórę. 

Marka Kinesio stworzyła swoje taśmy po konsultacjach ze specjalistami, dlatego ich produkty są wysoce funkcjonalne. Taśmy Kinesio nie powodują u użytkownika nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia skóry i mięśni. Ich noszenie nie sprawia dyskomfortu, a zwiększa komfort. Dzięki taśmom mięśnie są odciążone, a ból zniwelowany. 

Taśmy są odpowiednie na bóle nóg, rąk, pleców, obrzęki, schorzenia palców, dyskopatie, bóle barków i na wiele innych przypadłości. To prosty sposób, który pomoże niskim kosztem zadbać o zdrowie Twojego organizmu. Pamiętaj, że do przeciwwskazań stosowania taśm zaliczamy stany zapalne, otwarte i aktywne rany, cukrzycę, chorobę wieńcową, zakrzepicę żył czy choroby nerek.