• Akcesoria do terapii Su Jok to wysokiej jakości, bezpieczne i sprawdzone produkty

Su Dżok czyli akupunktura skupiająca się na dłoniach i stopach

Medycyna alternatywna i naturalne metody leczenia wywodzące się głównie z terenów Azji zdobywają coraz większą popularność również w naszej części świata. Akupunktura, czy akupresura stają się na tyle rozpoznawalne, że nie są już niczym niezwykłym również dla Europejczyka. Mimo to wiele metod wciąż jest jednak niemal anonimowych dla większości z nas, lecz warto z nimi się zapoznać, ponieważ również mogą przynieść wiele korzyści dla ludzkiego organizmu. Jedną z nich, dopiero zdobywającą uznanie w Europie, jest terapia Su Jok.

Su Jok, nazywany też Su Dżok, to stosunkowo młoda, wywodząca się z Korei terapia manualna. Skupia się ona nie na całym ciele pacjenta, lecz jedynie na jego dłoniach oraz stopach. Bezpośrednio do nich odnosi się też sama nazwa terapii, ponieważ „su” w języku koreańskim to dłonie, natomiast „jok” – stopy. Na czym polega idea wykorzystywana w Su Jok? Cechą charakterystyczną dla tej metody nie jest przypisywanie poszczególnych części ciała do konkretnych obszarów, jak w innych systemach akupunktury, lecz wykorzystanie fizycznego podobieństwa stóp i dłoni do całości ludzkiego ciała. Obszary odpowiedzialne za daną część ciała są zatem odwzorowane w porządku analogicznym do całego organizmu. Upraszczając, wygląda to trochę w ten sposób, jakbyśmy stworzyli z naszych palców poruszającego się „ludzika”.

Su Dżok – czego potrzebujesz do zabiegów?

Podstawowe zabiegi korzystające z Su Jok są prostymi masażami, które można wykonywać nawet samodzielnie, bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Jeśli chcesz jednak postawić na bardziej profesjonalną terapię Su Jok, potrzebujesz do niej odpowiedniego wyposażenia. Z pomocą w tym zakresie przychodzi nasz sklep internetowy. Na punkty odpowiadające poszczególnym częściom ciała oddziaływać można bowiem igłami Su Jok, magnesami, czy też specjalnymi pierścieniami. To akcesoria, po które sięgają wykwalifikowani specjaliści, wykonujący zabiegi Su Jok profesjonalnie dla swoich pacjentów. Terapia Su Jok może być wykorzystywana samodzielnie, jak też jako wsparcie dla medycyny klasycznej. Może ona wspomóc leczenie schorzeń praktycznie każdego rodzaju, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Oferujemy wysokiej jakości, bezpieczne, sprawdzone produkty do tej metody terapii, m.in. igły Su Jok, magnesy gwiazdowe, pierścionki do masażu, czy aplikatory do igieł. To wyposażenie wykonane z przystosowanych do kontaktu z ludzkim ciałem materiałów, którego jakość jest potwierdzona wymaganymi certyfikatami. Pacjentowi zapewni bezpieczeństwo i umożliwi skorzystanie z zalet terapii Su Jok, osobie przeprowadzającej terapię pozwoli natomiast pracować w sposób bezpieczny i wygodny. Zapoznaj się też z innymi propozycjami z naszej oferty i poznaj inne metody i produkty medycyny naturalnej oraz alternatywnej. Skorzystaj ze zbawiennego wpływu technik stosowanych nawet przed wieloma setkami lat. Zachęcamy serdecznie do zakupów w naszym renomowanym sklepie internetowym.