• Świeczki do ucha Hopi z dodatkiem wyselekcjonowanych naturalnych aromatów zapachowych

Świecowanie uszu jest terapią wspomagającą leczenie przypadłości typu ból ucha, zapalenie zatok, ból głowy

Świecowanie uszu jest jednym z zabiegów medycyny alternatywnej, który, jak wiele innych, podobnych zabiegów, wywodzi się przede wszystkim z Azji i krajów takich jak Indie, Chiny, czy Tybet oraz od amerykańskich Indian, w tym Indian Hopi, od których pochodzi inna stosowana nazwa świec – świece do uszu Hopi. Akcesoria, które są Wam niezbędne, jeśli chcecie spróbować sami przekonać się o pozytywnych skutkach świecowania, to świece do czyszczenia uszu. Odnajdziecie je w ofercie naszego sklepu internetowego.

Świecowanie uszu – na czym polega?

Podstawowym powodem stosowania świec do świecowania uszu jest nadmiar woskowiny, który właśnie z pomocą świec można usunąć. Według zwolenników tego zabiegu jest jednak znacznie więcej sytuacji, w których warto zdecydować się na taki zabieg. Świece do czyszczenia uszu mogą zatem pomóc również osobom zmagającym się z różnego rodzaju schorzeniami nie tylko samych uszu, lecz też gardła bądź nosa. Warto świecować też uszy przy zapaleniu zatok, przeziębieniach, bólach głowy i migrenach, a także przy przewlekłym zmęczeniu. Na czym jednak polega właściwie zabieg, który ma dawać pacjentowi tak wiele korzyści? 

Pacjent powinien położyć się na boku z podłożoną pod głowę poduszką. Głowę pacjenta przykrywa się ręcznikiem lub specjalnym pokrowcem z wyciętym otworem na ucho, po czym wmasowuje się krem, dzięki któremu lepiej wchłoną się korzystne dla zdrowia substancje ze świecy do świecowania uszu. Następnym krokiem jest rozpalenie samej świecy do czyszczenia uszu. Rozpaloną świecę do uszu Hopi umieszcza się w uchu na głębokości około 1 cm, po czym należy poczekać do jej wypalenia się. W tym czasie na specjalnej blaszce będą zbierać się zanieczyszczenia wydostające się z małżowiny usznej. Cały proces spalania to z reguły ok. 15 minut, po których możemy wyjąć z ucha pozostałości świecy. Dzięki spalaniu świecy do uszu Hopi wytwarza się podciśnienie, które wyciąga z ucha pacjenta zanieczyszczenia i reguluje ciśnienie w zatokach. Ucho pacjenta otrzymuje też wiele korzystnych dla zdrowia substancji zawartych w świecy, takich jak ekstrakty miodowe, czy zioła. Odpowiednio przeprowadzony w ten sposób zabieg może mieć zatem wiele pozytywnych skutków dla zdrowia i nie będzie wymagać od pacjenta poświęcenia dużej ilości czasu ani nadzoru lekarza.

Świece do uszu Hopi – sklep internetowy

Wybierzcie świece do czyszczenia uszu z naszego sklepu internetowego. Odnajdziecie u nas wiele akcesoriów, dzięki którym przeprowadzicie zabiegi medycyny alternatywnej, jak właśnie świecowanie uszu. Sprawdźcie nasz asortyment i wybierzcie produkty, których poszukujecie.