• Moksa jest dalekowschodnim sposobem na poprawę stanu zdrowia

Moksowanie to terapia ciepłem stosowana w połączeniu z akupunkturą bądź jako jej uzupełnienie

Dzięki bogatej ofercie dostawców i producentów z całego świata możemy zaproponować różnorakie produkty, nawet z odległych zakątków. W naszym asortymencie znajdziesz bogaty wybór moksy. W medycynie chińskiej ten alternatywny dla zachodniego sposób poprawiania stanu zdrowia jest niezwykle popularny. Dlatego produktów moksa nie mogło zabraknąć w naszym asortymencie.

Jakie są rodzaje moksowania?

  • Moksowanie na skórze po nakłuwaniu – kawałki moksy są przytwierdzone do specjalnej podstawki z plastrem. Plastry pozwalają na poprawną aplikację na skórze. Nie bój się oparzeń – w tej metodzie stożki zdejmuje się zaraz przy dopaleniu moksy do podstawki. Niektórzy specjaliści stawiają moksę na końcu igły do akupunktury, dzięki czemu igła rozgrzewa się. 
  • Moksowanie na skórze bez akupunktury – często stosuje się czosnek lub imbir przykładane do skóry, a następnie aplikuje moksę na wybrany środek. W ten sposób pacjent korzysta z leczniczych właściwości moksy i wybranego produktu.
  • Moksowanie poprzez cygara – cygara z piołunem chińskim są wykorzystywane także do rozgrzewania. Terapeuta zbliży końcówkę rozżarzonego cygara do skóry i oddali ją, powtarzając ruch kilka razy, lub będzie trzymać końcówkę przy skórze i wykonywać ruchy góra-dół. 

Bogata oferta produktów do moksowania

W naszym asortymencie dostępne są wszystkie produkty niezbędne do moksowania w którejkolwiek z metod. Oferujemy moksy na podstawkach – na końcu których znajdują się plasterki- ułatwią one przytwierdzanie moksy do skóry. 

Proponujemy także cygara z czystego piołunu chińskiego bądź piołunu z dodatkiem ziół. Dzięki temu możesz wybrać cygaro o dowolnej intensywności zapachu i dobrać je zależnie od Twoich indywidualnych preferencji. 

Wszystkie rodzaje moksy są dostępne w wersji dymnej i bezdymnej. Wersja bezdymna jest dedykowana osobom, które unikają drażniących zapachów lub chcą wykonywać zabieg w pomieszczeniu o słabej wentylacji.

W naszym asortymencie nie brakuje także specjalnej podstawki do moksy. Skorzystaj z oferty i zadbaj o swoje zdrowie!